Automatická plniaca a baliaca linka je určená pre potreby potravinárskeho priemyslu na plnoautomatické plnenie a balenie potravinárskych produktov do plastových kelímkov.

Zariadenie slúži na plnenie a balenie majonézových šalátov, nátierok, termixov, jogurtov, dressingov a ďalších produktov na báze majonézy. Linka je riadená počítačom, pomocou ktorého sa nastavujú jednotlivé funkcie programu.

Prednosťou automatických plničiek je variabilnosť jednotlivých pracovných programov, nenáročnosť na obsluhu a programovanie, praktická manipulovateľnosť a zvlášť praktická údržba linky. Sú zhotovené z nehrdzavejúcej ocele, svojim konštrukčným a technickým prevedením vyhovujú príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre zariadenia, ktoré sú používané v potravinárskom priemysle.

TypMT4/15MT2/2/18-ASMT1/2-DuoMT1/99-2MT1/99
výkon *8.000 – 10.000 ks/h4000 – 5000 ks/h2000 – 2500 ks/h2000 – 2500 ks/h2000 – 2500 ks/h
el. príkon400 V400 V230 V230 V230 V
hmotnosť610 kg450 kg360 kg340 kg340 kg
spotreba vzduchu600 l/min300 l/min500 l/min500 l/min500 l/min
tlak vzduchu0,6 Mpa (6 ATm)0,6 Mpa (6 ATm)0,6 Mpa (6 ATm)0,6 Mpa (6 ATm)0,6 Mpa (6 ATm)
rozmery (š x h x v)1380 x 1440 x 1900 mm1300 x 1300 x 1800 mm1050 x 1050 x 1700 mm1050 x 900 x 1700 mm1050 x 900 x 1700 mm

* Výkon je v závislosti od konzistencie produktu

Všetky vlastnosti výrobku v tabuľke si môžete pozrieť potiahnutím tabuľky do strán.
Automatická plnička typ MT4/15

Automatická plnička typ MT4/15

Automatická plniaca a baliaca linka typu MT4/15 je zariadenie určené pre plnenie a balenie paštét - mäsových zmesí, vegetariánskych nátierok do hliníkových kelímkov a balenie majonézových šalátov, jogurtov, termixov, nátierok, dresingov a ďalších potravinárskych produktov podobnej konzistencie. Linka je riadenia počítačom, pomocou ktorého je možné na dotykovom paneli riadiacej jednotky zvoliť vhodný program k plneniu a baleniu jednotlivých druhov výrobkov. Výrobky sa pritom môžu líšiť veľkosťou objemu obalov aj konzistenciou produktu. Po navolení vhodného programu sa automaticky každá z pozícií nastaví podľa výšky obalu a objemu produktu.

Prednosťou plničky je variabilnosť, jednoduchá a praktická údržba a čistenie. Vďaka vhodným použitím nerezových materiálov a ich konštrukčnému prevedeniu vyhovuje príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre technologické zariadenie používané v potravinárskom priemysle.

Spĺňa tie najnáročnejšie kritéria ako sú schopnosť pracovať v nepretržitej prevádzke, mokrom či agresívnom prostredí, dosahuje vysoký výkon plnenia a balenia za hodinu. Výhodou plničky je jednoduchá a intuitívna obsluha a nastavovanie jednotlivých parametrov a funkcií vďaka moderným servopohonom. Pri každom prechode plnenia z jedného produktu na iný vám poskytne toto zariadenie absolútny komfort plnenia.

Automatická plnička typ MT2/2/18-AS

Automatická plnička typ MT2/2/18-AS

Automatická plniaca a baliaca linka typu MT2/2/18-AS je zariadenie určené pre plnenie a balenie majonézových šalátov, jogurtov, termixov, nátierok, dresingov a ďalších potravinárskych produktov podobnej konzistencie. Linka je riadenia počítačom, pomocou ktorého sa na dotykovom paneli riadiacej jednotky zvolí vhodný program k naplneniu a zabaleniu jednotlivých druhov výrobkov. Na zariadení je možné plniť a baliť rôzne veľkosti produktov, objemov a konzistencií produktov. Po navolení vhodného programu sa automaticky každá zo sledovaných pozícií nastaví podľa výšky obalu a objemu produktu. Plnička sa dá doplniť o druhú pozíciu plnenia, ktorá sa využíva najmä pri plnení dvojzložkového jogurtu, tiež v lahôdkarskej výrobe pre plnenie dvojzložkového šalátu.

Prednosťou plničky je jej variabilnosť, jednoduchá a praktická údržba a čistenie. Vďaka vhodným použitím nerezových materiálov a konštrukčnému prevedeniu vyhovuje príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre technologické zariadenia používané v potravinárskom priemysle.

Automatická plnička typ MT1/2-Duo

Automatická plnička typ MT1/2-Duo

Automatická plniaca a baliaca linka typu MT1/2-Duo je zariadenie určené na dvojité plnenie a zabalenie produktu. Prednosťou zariadenie je variabilita použitia v lahôdkarskom priemysle najmä pri výrobe ruských vajec. V prvom pracovnom kroku sa po odobraní kelímka zo zásobníka naplní šalát, následne obsluha vloží ručne do kelímka vajíčko a zariadenie umožní pripravený produkt automaticky zaliať dresingom (majonézou). Po ozdobení ruského vajíčka mimo plničky sa kelímok opäť vloží do zariadenia, kde sa automaticky nasadí viečko a zataví na kelímok. V rámci variability sa toto zariadenie využíva aj na plnenie dvoch produktov do dvojkomorového kelímka, napr. majonézového šalátu do jednej komory kelímka a feferónového šalátu do druhej komory kelímka. Túto plničku radi používajú taktiež mliekari na plnenie dvojzložkového jogurtu.

Prednosťou plničky je variabilnosť, jednoduchá, praktická údržba a čistenie. Vďaka vhodným použitím nerezových materiálov a ich konštrukčným prevedením vyhovuje príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre technologické zariadenie používané v potravinárskom priemysle. Vyrobená je z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. Zákazník ocení jej jednoduchú konštrukciu, rýchlu sanitáciu, nenáročnosť na obsluhu a obzvlášť praktickú manipuláciu a variabilnosť pri používaní vo svojej výrobe.

Automatická plnička typ MT1/99-2

Automatická plnička typ MT1/99-2

Medzi najobľúbenejšie a veľmi požadované automatické plniace a baliace linky najmä u malých výrobcov patrí práve tento model, ktorý si získal obľubu svojou dostupnosťou, jednoduchosťou obsluhy a mimoriadnou variabilitou plnenia a balenia. Veľkú obľubu si našiel v mliekarenskom i lahôdkarskom priemysle. Dvojité plnenie umožňuje plniť súčasne dva produkty do jedného kelímka. Intuitívne nastavovanie parametrov plnenia a balenia maximálne uľahčuje a zjednodušuje prácu na tejto plničke. Samotný proces čistenia a sanitácie zariadenia, ktorého súčasťou je rozoberanie a skladanie jednotlivých komponentov plnenia sa rádovo počíta na sekundy a to bez použitia kľúča, čím sa obsluhe skracuje doba sanitácie a nároky na sanitáciu jednotlivých dielov. Pre svoju jednoduchosť patrí tento model plničky k najžiadanejším v tomto segmente, predovšetkým u menších a malých výrobcov v mliekarenskom i v lahôdkarskom odvetví.

Vďaka vhodným použitím nerezových materiálov a konštrukčnému prevedeniu vyhovuje príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre technologické zariadenia používané v potravinárskom priemysle. Vyrobená je z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. Zákazník ocení jej jednoduchú konštrukciu, rýchlu sanitáciu, nenáročnosť na obsluhu a obzvlášť praktickú manipuláciu a variabilnosť pri používaní vo svojej výrobe.

Automatická plnička typ MT1/99

Automatická plnička typ MT1/99

K veľmi obľúbeným a najviac predávaným automatickým plniacim a baliacim linkám najmä u stredných a malých výrobcov lahôdkových šalátov patrí práve tento model, ktorý si získal obľubu svojou cenovou dostupnosťou, jednoduchosťou obsluhy a mimoriadnou variabilitou plnenia a balenia. Veľké uplatnenie si našiel i v mliekarenskom priemysle. Praktické nastavovanie a ovládanie plniacich a baliacich funkcií veľmi uľahčuje a zjednodušuje obsluhe prácu na tejto plničke. Samotný proces čistenia a sanitácie plničky, ktorého súčasťou je rozoberanie a skladanie jednotlivých komponentov plnenia sa rádovo počíta na sekundy a to bez použitia kľúča, čím sa obsluhe skracuje doba sanitácie a nároky na sanitáciu jednotlivých dielov.

Pre svoju jednoduchosť patrí tento model plničky k najžiadanejším v tomto segmente, predovšetkým u menších a malých výrobcov v mliekarenskom i v lahôdkarskom odvetví. Vďaka vhodným použitím nerezových materiálov a konštrukčným prevedením vyhovuje príslušným hygienickým predpisom a technickým normám stanoveným pre technologické zariadenie používané v potravinárskom priemysle. Vyrobená je z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. Zákazník ocení jej jednoduchú konštrukciu, rýchlu sanitáciu, nenáročnosť na obsluhu a obzvlášť praktickú manipuláciu a variabilnosť pri používaní vo svojej výrobe.